מעגלי נשים וטקסי מעבר נשיים


ישנם זמנים ואירועים מיוחדים בהם אנחנו מרגישות שטוב לנו להיות עטופות בחברה נשית. אלה הם המקומות בהם אנו מתכוננות למעבר באחד השערים המשמעותיים במעגל החיים - כמו לקראת חתונה, בזמן הריון או לקראת לידה, בציון של ימי הולדת עגולים או בת-מצווה, עם קבלת הוסת הראשונה או הפסקתה, ועוד. ההתכנסות הנשית מתאימה גם כאשר אנו עומדות על סיפם של שינויים גדולים בחיינו, משמחים או כואבים - כגון מעבר דירה, החלפת עבודה או פרישה, פרידה, התמודדות עם מחלה ואובדן, ועוד.

בתחנות האלו בזמן, אנו נזכרות שיחד נשי מחבק ואוהב הוא הדבר הנחוץ לנו ביותר, כי יש נשים שכבר עברו בהן לפנינו, או שעוברות בהן במקביל אלינו, ואנחנו יכולות להבין ולהעצים זו את זו. משהו בתוכנו קורא לנו לאסוף סביבנו נשים קרובות, שכל אחת מהן היא עולם ומלואו של חכמת חיים, ויחד איתן ליצור לעצמנו מרחב של שיתוף, תמיכה וברכה שילוו אותנו בדרכנו ויעזרו לנו לעבור בשער.

מעגל נשים מאפשר לנו לברוא עבור עצמנו, או עבור אישה הקרובה לנו, את המרחב המופלא הזה, שכל אחת מאיתנו זקוקה לו בתקופות בהן אנו פוסעות אל הלא נודע ומנסות לפענח את חידת החיים.
 

מה אנחנו עושות במעגל נשים?


המעגל הוא מפגש נשי שכולל סיפורים ושיתופים, יחד עם פעילות המותאמת לבקשותיכן ונטיית ליבכן, במטרה ליצור טקס מעבר חוויתי מרגש ומעצים. הפעילות מתבטאת ביצירה נשית משותפת, עשייה וכוונה. יש באמתחתי מגוון של כלים שתוכלי לבחור עבור המעגל שלך, לדוגמה:

 
מעגל הקשבה

הטכניקה הפשוטה אך רבת העוצמה של מעגל ההקשבה, שמקורה במסורות שבטיות עתיקות, היא אחד הכלים הבסיסיים לשימוש במעגל נשים. מעגל ההקשבה יוצר מרחב מקודש של שיתוף והקשבה מהלב - חפץ הדיבור עובר במעגל מאישה לאישה, כאשר מי שמחזיקה בו מקבלת מקום לשתף בזכרונות, רגשות, חלומות, חששות, ידע ונסיון חיים. האחרות מקשיבות בלב פתוח, ללא תגובה, שיפוטיות או מתן עיצה, ומקבלות הזדמנות לראות השתקפויות של עצמן באחרת ושל האחרת בה. אנו משתמשות במעגל ההקשבה בכדי לקיים סבבים של סיפורים מעצימים, ברכות ואיחולים, וכל דבר שיכול לחזק ולשמח את האישה החוגגת בדרכה.


מדיטציה ודמיון מודרך

בדרך כלל אני משלבת במעגלים מדיטציה קבוצתית קצרה, להתחברות אל הרשת האנרגטית הנרקמת בינינו ואל נוכחות של כוחות ריפוי וברכה. זוהי הכנה להפעלה משותפת של עוצמת הדמיון והכוונה שלנו, ורתימתם לליווי מיטיב של האישה בשער בו היא עוברת.


טקסים

טקסים הם פעולות סמליות בהן אנו משתמשות על מנת להעיר ולהזכיר לעצמנו איכויות ועוצמות מסוימות, כך שייצרבו לנו בתודעה בצורה בלתי אמצעית ויהיו זמינות לנו בחיי היומיום. טקסים מאפשרים לנו לזמן דברים רצויים לחיינו או לשחרר את מה שמעיק עלינו, ולפנות מקום לדברים חדשים וטובים להגיע אלינו. כמו כן הם מעצימים את האנרגיה של המעגל ורותמים את הכוונה של כל הנוכחות בו למטרה משותפת. הטקסים יכולים לשלב יצירה משותפת, תפילה וברכה, וכל ריטואל שנבחר לבנות בעצמנו או ללקט ממסורות עתיקות ומודרניות. הם יכולים להיות פשוטים וקצרים או ארוכים ומורכבים, לפי העדפת הנשים החוגגות.


פתיחה בקלפים

קלפים יכולים לשקף לנו מצב או רגש בו אנו נמצאות, ונושאים עבורנו מסר או ברכה. אנו משתמשות בהם כדי להיזכר, לקבל השראה להתבוננות פנימה, לשיתוף, ולמודעות עצמית גדולה יותר. הם מכילים ארכיטיפים וסמלים הקיימים בתת המודע הקולקטיבי. בעזרתם אנו לומדות על חוקי הטבע והיקום, על דמויות המשחקות תפקידים בנפשנו, על האמונות הפנימיות שלנו, על המקום שלנו בחיים, על העוצמות שלנו, והשיעורים שבאנו לעבור. יש המון סוגים של קלפים, חלקם נוצרו במיוחד בשביל נשים ומציגים לנו דמויות נשיות וסמלים נשיים עתיקים וחדשים, המחברים אותנו לעולמן של האלות, הפיות והקוסמות, או של נשים מעוררות השראה, ומזכירים לנו שהן קיימות גם בתוכנו.


כתיבה וקריאה

אני משתמשת במילה הכתובה ככלי לביטוי וריפוי, בין אם בפעילות של כתיבה אינטואיטיבית או קריאת קטעים שנכתבו על ידי נשים בנושא הרלוונטי למעגל. בכוחן של המילים לקחת אותנו למסע של להתבוננות פנימה ולמידה עצמית. דרכן אנו יכולות לגלות הרבה על תפיסת המציאות שלנו והתכנים שמעסיקים אותנו. הן מאפשרות לנו לבטא ולהתחבר לרגשות מכל הסוגים - תקוה ושמחה, כמיהה וגעגוע, פחד ועצב... וליצור בעזרתן ריפוי וטרנספורמציה.


תיפוף שמאני

התיפוף השמאני הוא תיפוף מונוטוני מתמשך, בקצב הלמות הלב, המהדהד ומחלחל לגוף ולתודעה שלנו, ומכניס אותנו למצב של גלי אלפא במוח, מצב מדיטטיבי בו אנחנו יוצאות מהמחשבות הרגילות ונכנסות לתודעת חלימה. התיפוף השמאני מדמה עבורנו את המצב בו היינו ברחם, שומעות את הלב הפועם של אמא, מתמסרות לפעימה, ונותנות לעצמנו להתמזג בתוכה. במצב כזה אנחנו יכולות לקבל מסרים שבאים ממקומות אחרים בתודעה.

המסר יכול להופיע במליון צורות - תמונה, חלום בהקיץ, משפט, תחושה בגוף, רגש, זכרון... אנחנו לא מצפות למשהו מסוים, אלא פתוחות לכל מה שבא, וגם אם נדמה לנו שכלום לא בא, זה בסדר... לפעמים מסעות שמאניים שלמים קורים, והתודעה הרגילה שלנו לא מסוגלת לקבל אותם. יש אנשים שהמסע לוקח אותם לשינה... הכל יכול לקרות, ובכל מקרה זוהי דרך עבורנו להכנס פנימה וליצור שקט שמתוכו יכולות לבוא לנו כל מיני הבנות.


שירה אינטואיטיבית

השירה האינטואיטיבית היא שירה בה אנו נותנות ביטוי לקול שלנו באופן חופשי וספונטני. אנו יושבות במעגל בעיניים עצומות ותוך כדי השירה נכנסות למצב מדיטטיבי של שקט והרפיה. הקולות יוצאים מתוכנו ללא מחשבה ותכנון, ללא מאמץ להתאים למשהו או להשיג משהו. כל אחת שרה מתוך עולמה הפנימי ויחד יוצרים הקולות השונים הרמוניה קולית שמעלה את התדר האנרגטי ומאפשרת לכל מיני דברים טובים ומרפאים לקרות.
 

אבחון בכפות הרגליים

במעגלים רבים אני עורכת אבחון קצר בכפות הרגליים לבעלת השמחה, ולפעמים גם לנשים האחרות במידה ויש זרימה. האבחון מאפשר לי להעניק לאישה החוגגת נקודת מבט רחבה על איכויותיה המיוחדות ועוצמתה האישית, והבנה של היסודות הפעילים בחייה - אדמה, מים, אש ואוויר. בהתאם לאופי האירוע אני עושה קישור בין סגולותיה האישיות של האישה למעבר החיים בו היא נמצאת, ומזכירה לה את נקודות החוזקה שלה שיכולות לתמוך בה בדרך.
 

מפת הייעוד של המאיה


עוד כלי שדרכו ניתן לחבר אישה למהות הייחודית שלה וליסודות המדריכים, התומכים, הנסתרים והמאתגרים באישיותה וחייה. דרך המפה הצבעונית שאני מכינה ומעניקה לחוגגת, אנו מתוודעות לסמלים המרכיבים את המפה האישית של יום לידתה, סמלים שעצם ההתבוננות בהם מעלה את התדר האנרגטי, וההבנה שלהם מעצימה את תהליכי הצמיחה וההתפתחות.
  


 

אשמח ללוות אותך ביצירת מעגל נשים:
 
  • להקשיב לסיפור של האישה החוגגת, ולמה שאת רוצה וחולמת שיהיה במעגל שאת מארגנת עבורה (או עבור עצמך)
  • לתת לך רעיונות לנושאי שיתוף במעגל, פעילות משותפת וטקסים מתאימים
  • להנחות את המפגש, או להדריך אותך כיצד להנחות אותו בעצמך
  • את המעגל אני מתכננת בהתאמה אישית מלאה לסגנון של בעלת השמחה ושל הנשים הצפויות להשתתף בו.