קצת עלי

לפני 10 שנים הגעתי באופן בלתי מתוכנן לתחום יצירת התוכן והייעוץ השיווקי. הרקע שלי היה בכלל כמטפלת ומנחת סדנאות שעוסקת בתהליכים של גוף, נפש ורוח, ולא ממש הבנתי או חיבבתי את מלאכת השיווק... ואז בשנת 2009 התחיל אצלי המהפך! באותם ימים הייתי מנהלת תוכן של פסטיבל נשים, וכחלק מתפקידי קיבלתי על עצמי לייצר את התוכן השיווקי שלנו שהלך והתרחב עם השנים. התקציב שלנו לא היה גדול, ולכן מצאתי את עצמי מקימה את האתר של העסק, כותבת חומרים, שולחת ניוזלטרים, וכמובן הייתי אחראית על יצירת הלוגו וניהול הגרפיקה של כל החומרים המודפסים שהוצאנו. בנוסף נכנסתי לרשתות חברתיות - בהתחלה היו אלה פורומים למיניהם בהם הייתי מאוד פעילה (זוכרות? זה נראה היום ממש כמו תקופת האבן) ואחר כך הפציע הפייסבוק לחיינו וכל התמונה השיווקית השתנתה...
בתקופה ההיא גיליתי שחוץ מללוות תהליכים בקליניקה או לבנות ולהנחות סדנאות יש עוד דברים שאני ממש אוהבת לעשות, כמו ליצור תוכן ותקשורת, לכתוב ולהתכתב... ושהדברים האלה יכולים לשרת אותי גם מבחינה שיווקית. נהניתי מכל רגע של חשיבה וביצוע, ראיתי פירות גם עבור הפסטיבל וגם עבור הקליניקה הפרטית שלי, ואנשים התחילו לבקש ממני לשווק בשבילם, לעזור להם בבניית אתרים, באפיון, עיצוב, כתיבה ועריכה. הרגשתי שהיקום מכוון את הדרך שלי, שכנראה יש לי מה לתת לעולם גם בתחום הזה, וזהו הערוץ שמתבקש ממני כעת. נעניתי לאתגר ןוהקמתי סטודיו לבניית אתרים ושירותי שיווק משלימים. זה גם התאים לי כאמא לשני ילדים קטנים בחינוך ביתי, וזרמתי עם האירועים.

כשבניתי אתרים ללקוחות, באופן טבעי נתתי להם המון עצות איך לקדם ולשווק אותם. די מהר הבנתי שאני יכולה לתת הרבה מעבר להקמת תשתיות, והידע פשוט נשפך ממני. ככה הגעתי להחלטה להעביר סדנה בפסטיבל על שיווק נשי ברשת, וזה תפס והתגלגל לידי כך שפנו אלי מכל מיני גופים (עמותות, מכללות, מועצות ועוד) כדי להעביר אצלם הרצאות וקורסים. במקביל נתתי גם ייעוצים אישיים לעשרות רבות של לקוחות בכל שנה, בעיקר לנשים העוסקות בתחומי הטיפול והיצירה, וכמובן המשכתי לבנות ולקדם אתרים, לכתוב ולערוך תכנים, להקים תשתיות שיווקיות ברשתות חברתיות, מערכות דיוור ועוד.
בשנת 2015 הוזמנתי להעביר סדנאות וייעוצים אישיים במסגרת פרוייקט מיוחד שהתקיים בעיר ערד, וכך נרשמתי גם כיועצת ומרצה מטעם מעוף, גוף המסייע לעסקים קטמים מטעם משרד הכלכלה. כיום אפשר לקבל ממני ייעוצים והקמת תשתיות במסגרת פרטית או תהליכי ליווי מסובסדים במסגרת מעוף. אני גרה ברחובות וניתן להגיע אלי, או להיעזר בגמישות שהטכנולוגיה מאפשרת לנו ולעבוד איתי מרחוק.

הדגש שלי בעבודה הוא על שיווק נשי, שיווק שנובע ממקום פנימי ואמיתי, שפותח אפשרויות בצורה טבעית וזורמת, ומבטא את מי שאנחנו כנשים עצמאיות שעוסקות בתחומים הקרובים לליבן, ורואות בעסק שלהן גם מקור פרנסה וגם ייעוד ושליחות. אני מזמינה אותך לקרוא עוד באתר, להכיר את מה שאני מציעה, לחשוב במה היית יכולה להיעזר, וכמובן בכל שאלה ותגובה אשמח שתיצרי איתי קשר.


שלך, תמר ענבר